Forlovelsesring i 14 Karat Rosaguld. Vurd . kr. 49.995.

Del auktionen på

Beskrivelse

Varelager på Sjælland

Forlovelsesring i 14 Karat Rosaguld:

Oplev skønheden og elegance med denne fantastiske forlovelsesring, designet til at tage pusten fra enhver. Denne 1.12 ct. diamantring i 14 karat rosaguld er det perfekte valg for dem, der søger en tidløs og romantisk ring til den særlige anledning.

Centerstenens Detaljer:

- Stentype: Naturlig diamant
- Form og skærestil: Rund Brilliant
- Karatvægt: 1,02 ct
- Farveklasse: G-H
- Klarhedsgrad: SI2

Midterstenen er en funklende rund brillant diamant, der med sin imponerende karatvægt på 1,02 ct og sin farveklasse G-H, sikrer en fantastisk glans og klarhed. Klarhedsgraden SI2 garanterer en sten, der ser smuk ud for det blotte øje.

Detaljer om Sidesten:

- Stentype: Naturlig diamant
- Karatvægt: 10 sten, 0,10 ct
- Farveklasse:D-F
- Klarhedsgrad: VS1-SI3

Sidestenene er omhyggeligt udvalgte naturlige diamanter, hver med en rund brilliant skærestil, der forstærker ringens samlede glans. Med en samlet karatvægt på 0,10 ct og farveklasse D-F, er disse sten af højeste kvalitet, og deres klarhedsgrad VS1-SI3 sikrer, at de stråler klart og tydeligt.

Materiale og Vægt:

- Metal: Rosaguld, 14K / 585
- Smykkevægt: 2,10 gr.
- Størrelse 56

Ringen er fremstillet af smukt 14 karat rosaguld, som tilføjer en moderne og romantisk nuance til det klassiske design. Med en vægt på 2,10 gram er ringen både let og behagelig at bære.

Den Perfekte Forlovelsesring

Denne diamantring er den ultimative forlovelsesring, der kombinerer elegance, kvalitet og tidløs skønhed. Den naturlige diamant og de omhyggeligt udvalgte sidesten sikrer, at denne ring vil skinne på fingeren og i hjertet af den, der bærer den.

Gør din forlovelse uforglemmelig med denne unikke og strålende diamantring i 14 karat rosaguld.

Vurd. kr. 49.995.
Sælger: Auktioner sælger Forlovelsesring i 14 Karat Rosaguld for kunde.
Kategori: Varelager
Landsdel: Sjælland

Eftersyn: 2.07.2024 kl. 13.00 - 13.30
Hellerup. Kun efter tilmelding senest dagen før kl. 16 på info@konkurser.dk
Varegruppe: 1
Højeste bud Budfrist: 3.7.2024 kl. 15.00 Vurdering
22.000 kr - -

Auktionen er afsluttet!

Til toppen